Sain 2021. a L-Virumaa parima toidutoote kategoorias 2. koha! Miks see mind hoopis muserdas?

Sõitsin ühel oktoobri esmaspäeval Simunast eakate võimlemistunnilt tagasi ja telefon heliseb. Antakse teada, et Kivimurru kombucha on valitud Lääne-Virumaa paima toidutoote nominendiks. Muidugi olen nõus rahvahääletusel osalema! Järgmisel päeval oligi hääletamine Virumaa Teataja lehel üleval ja võistlus sai alata! Kokku oli kolm kandidaati. Kivimurru kombuchajoogid võtsid mõõtu Minu Gelato ja Marja talu aiandi õunakrõpsudega. Mul endal on olnud võimalus proovida viimast, jäätisele ma sellel suvel ise ei jõudnud.

Jäätis rebiski kohe kiiresti meist ette ära ja kuigi me jõudsalt järgi võtsime, säilitas jäätisetootja oma populaarsusega edumaa. Nojah, teine koht…

Vahepeal sain Kombuchatalus vastu võtta Virumaa Teataja ajakirjaniku, kes tegi minust Ettevõtluse erilehte loo. Ka teisi nominente külastatakse ja sealt sain natuke lootust, et tegelikult ei pruugita parimat valida ainult rahvahääletuse teel. Emotsioon läks taas üles.

Peagi sain kutse selle aasta parimate ettevõtete tunnustamise üritusele Rakveres Aqva konverentsikeskuses. Tuju tõusis jälle, kuna see aeg ja koht sobisid mu plaanidega ja edukate inimestega on ikka tore koos aega veeta, süüa-juua ja rõõmustada.

Foto Virumaa Teataja Ettevõtluse erilehest

12. novembri hommikul ärkasin vara, sättisin auto kombuchat ja müügiks vajalikku inventari täis – sõitsin Haapsalusse laadale. See oli üle pika aja üks kehvemaid laadakogemusi, sest ilm oli külm ja sama tuimad olid ka laadakülalised. Sellest hoolimata hoidsin sees elevust, kuna õhtul on ju tänuüritus ja tahaks teada, kuidas mul parimate selgitamisel läks!

Panin selga kleidi, jalga üle pika aja kontsakingad, parkisin Pihlaka kohviku juurde auto ja sammusin üle tee Aqvasse. Tore oli alkoholivaba sisuga joogipokaali ürituse korraldajatega kokku lüüa. Tagantjärele tarkused on ka head: alkovaba jook oleks võinud ju Kivimurru Kombucahatlu poolt serveeritud olla…?

Ain Liiva
Foto: Ain Liiva

Konverentsisaal oli minu jaoks tuttav, aga samas uudne. Viimati käisin ma siin tühjas saalis, kus ise kujundasime oma ruumi joogamattidega. Samas saalis õppisin ja sooritasin ma Pamela Marani käe all oma jooga koolitust! Seekord oli ruum hubane, õdus ja pidulik. Vaatlesin ruumi oma kerge pilguga ja valisin tunde järgi istumiskoha. Tutvusin kõrvalolijaga ja selleks oli mu konkurent-kaasnominent Marja talu aiandist, Ingrid! Nii tore oli oma kandi inimesega tutvuda ja kogemusi jagada.

Algul saime kaasa elada paneeldiskussioonile Lääne-Virumaa ettevõtluse teemal. Üritust kanti ka üle ning see on ka hiljem järelvaadatav. Osalesid AQVA Hotel & Spa tegevjuht Roman Kusma, Wiru Auto juhataja Tõnu Paju ja Voglers Eesti OÜ juhatuse liige Viive Tuuna. Seejärel oligi aeg parimate tunnustamiseks. Auhinnad said parim õpilasfirma, toidutoode, toode, ettevõte, tubli alustaja jne. Anti ka erinevate organisatsioonide poolt eriauhindu. Aasta parimaks ettevõtteks valiti juba pikalt tegutsev ehitusettevõte OÜ Nowap! Palju õnne!

Meie toidutoode selgitati siiski rahvahääletusel ja Gelatojäätiseid tootev OÜ Lumiliil hankis sellelt konkursilt lausa kolm auhinda! Kõrvalt oli seda ühelt poolt rõõmus vaadata, kuid miski lõi ka tugevalt südamesse. Eks ikka need pooled, mida ma tean, et peaks ka arendama, kuid mõne vana uskumuse või hirmu pärast ei ole veel teinud. Leian, et see nominatsioon, kogu triangel ja jälle 2. koht (nagu ülikooli ajal üliõpilaste üritusel ka kombeks oli) on tulnud mulle midagi õpetama. Just seda, et ma tegutseksin hirmudest ja varem olnust hoolimata oma eesmärgi ja teiste aitamise suunas!

Seega panen välja siin ka oma tulevased eesmärgid.

  • Teen rohkem koostööd. Seda nii koostööpartneritega, edasimüüjatega kui tuumikmeeskonna koostamisel. Nägin, kuidas see töötas Avatud Talude Päeval ja ka teistele toob see suurt kasvu!
  • Olen rohkem inimestele nähtav ja kuuldav. Teadagi, et inimene ei saa osta midagi, mida ta ei näe. Hea toote või teenuse omamine ei ole maailmale veel kasulik, kui inimesed sellest ei tea.
  • Teen asju lihtsamalt, kuid läbimõeldumalt. Natuke rohkem planeerin ette. Pean siis vist ikka malet mängima õppima, kuigi ta mulle meeldinud ei ole just selle strateegia ettemõtlemise pärast 😀

Tasapisi. Tänan kõiki, kes Virumaa Teataja lehel minu imejoogi poolt hääletasid. Tegelen kindlasti sellega muude tegemiste kõrvalt edasi. Suvel tulge Kivimurru Kombuchatallu külla. Joogatama, matkama, olema, meisterdama, kombuchat ja teed jooma ning päris elu kogema.

Hoidke ennast ja oma lähedasi. Kerget olemist!

 

Foto – Ain Liiva