Saame tuttavaks: Kivimurru kombuchatalu perenaine Liis!

Palusin kombuchameister Annikal vastata mõnele küsimusele seoses kombucha ja temaga. Sealt tuli ka mõte, et ma vastan ise neile küsimustele samuti. Need vastused tulid lihtsalt, südamest ja otse Sulle!

Millal jõid esimest korda kombuchat? (Räägi sellest täpsemalt, kui soovid)

Käisin 2018. sügisel sõbranna Kristiinaga Tartus VCafe’s söömas. Leidsin menüüst huvitava nimega joogi ja otsustasin ära proovida. Tegu oli Helde kombuchaga, mis mu mäletamist mööda võis olla isegi valge teega tehtud. Seal oli natuke millimallikasarnast ollust sees ja mulle tundus see natuke veider, aga samas huvitav. Naljakas, et sealt juba nädala pärast saingi ma omale vanaema käest seenekese!

See ongi mu esimene kombucha 29.9.18 (tasub toidust pilti teha ikka)
Milline kombucha valmistamise etapp võttis kõige kauem harjumist? Milline tuli kõige lihtsamalt?

Pudelite pesemine. Kasutasin algul omal olemasolevaid pudeleid ja mis lihtsalt tekkisid. Kui hakkasin ka teiste jaoks jooki pudelisse panema, siis pesin pudelitelt silte maha ja see võttis meeletult aega. Nüüd olen uusi pudeleid kasutama hakanud ja nende desomine ja kuumutamine on lihtsamad.

Kõige lihtsam on olnud valmis joogi võtmine ja maitsestamine.

Milline su enda lemmik kombucha maitse on?

Vaarikas ja aroonia. Teised on ka head, aga neid juues lihtsalt jääb aeg seisma.

Mida sulle elus teha meeldib?

Tuua inimesi kokku, pakkuda rõõmu ja kogeda lahedaid kohti, tegevusi, inimesi. Ma hakkan üha enam märkama ja väärtustama elu lihtsust ja selles peituvat võlu.

Millist muutust soovid maailmas näha?

Soovin, et rohkem inimesi võtaks vastutuse oma otsuste ja elu eest. Samas  ka seda, et me kõik märkaksime enda ümber olevat täiust ja et me saame olla õnnelikud, kui endal seda olla laseme. Õnnelikkus ei ole sihtkoht.

Kuidas läheb kombucha su väärtustega kokku?

Kombucha aitab tekitada kehasse kergust ja see levib edasi mõtetesse, tegudesse ja tulemustesse. Mulle on oluline teha asju kergusega ning hea suhtumisega. Kombucha aitab seda meeleseisundit luua.

Mu enda tehtud kombucha 2020. a suvel
Kas ja miks soovitad kombuchat juua?

Jah, soovitab, kuna see on jällegi väike rõõmuallikas ning suurepärane asendus alkoholile ning alkoholivabadele karastusjookidele. Kõige parem on ise tehtud teeseenejook ja teisel kohal siis minu tehtud.

 

Vaata ka, mida kombuchmeister Annika samadele küsimustele vastas.