Mis kombucha sees on ja kui palju seal suhkrut leidub?

kombucha
Kombuchat valmistav teeseen elab suhkrust. Ta armastab suhkrut! Igavene maiasmokk! Kuna teeseen on pärmi ja seente ühendus, siis vajab ta käärimiseks magusainet ehk suhkrut.

Mis siis kokkuvõtteks teeseenejoogi sees on ja palju sinna suhkrut jääb?

Millised on selle koostisained? / Kas sade kõlbab juua?

Filtreeritud vesi, valge suhkur, roheline tee ja kombuchakultuur. Teeseen kõva tükina ise ei ole otseselt joogi sees, kuid selle osakesi (sadet) võib joogi sisse jääda. Need võid vabalt läbi sõela kurnates ära valada või ka ära juua, see on kõhule hea. Lisaks on joogis ka vastava maitsestuse osasid: nt astelpajumarjade mahla, piparmündilehtede tükikesi jm, mis on samuti ohutud. 
kombucha

Kui palju selles suhkurt on? Ja lisatud suhkurt?

Suhkrut lisan mina kombucha valmistamisel 500 ml kohta 40 g ehk see on pea 7,4% suhkrusisaldusega tee. Lisatud suhkruid ei ole, kuna pärast esimest käärimist (7 päeva) ma midagi peale marjade või muude maitsestuste ei lisada. Kui proovisin esimest korda rabarberiga maitsestada, keetsin rabarberiga siirupi. Kuigi rabarberi maitsega teeseenejook maitses imeliselt, siis kõik pudelid vahutasid avades üle. Seega enam rabarberile suhkrut ei lisa ja marjad jm annavad kombuchale maitset piisavalt. See ongi põhiline erinevus Juku Pere Kombucha ja limonaadi vahel, et see pole nii imalalt magus ja võrreldes suuremate joogi tegijatega on maitsete valik, intensiivsus ja ehedus paremad.

Kui kõrge suhkrusisaldusega on kombucha s.t. kas see pigem kustutab janu või tekitab?

Kombuchat tehakse valge suhkruga, kuna see käivitab teeseenele vajaliku käärimisprotsessi kõige edukamalt. Mida kauem teeseen rohelise tee sees purgis chillib, seda hapukamaks jook muutub e seda rohkem suhkrut seen tee seest ära sööb. Üldiselt on ta janu leevendav, sest jook on pigem hapukas. Kui see tundub liiga magus (maasikas, mustikas jm), siis soovitan sellele vett lisada (1:1 on maksimaalne, pigem 3 osa kombuchat ja 1 vett). Kui eelistad spetsiaalselt magusamaid, hapukamaid või mahedamaid (vahepealseid) maitseid, siis vaata vastava kategooria alt jooke.
kombucha