Kombuchameistrite kogukond – miks ja kellele?

Miks teha ise teeseenejooki kui seda saab ka poest osta?

Teeseenejook on kääritatud jook. Nagu õlu, kali, siider, vein, äädikas… Jah, kõiki neid saab poest ja nad on päris head. Samas neid eelnimetatud jooke me tihti ei joo igapäevaselt. Kombuchat võib juua iga päev, et säilitada lisaks tervislikule toitumisele ka seedesüsteemi optimaalne toimimine või saada juurde lisavunki. 

Igatahes, tahan öelda seda, et poest osta läheb pikapeale kalliks, kui üks pudel on ca 1.50 € – 4 €. Ise jooki tehes on sama koguse hind mõned sendid pluss tegemise vaev, elekter ja vesi. 

Lisaks saad ise valida, mis maitsega jooki teed. Poest ei leia ju viinamarja, mustika või angervaksa maitsega jooki 🙂 Kui ise teed, siis pane ükskõik mida sisse (kasvõi võilille või kuusevõrseid, millega ma ka proovinud olen). 

Miks mitte teha omaette ise jooki, miks peaks kuskil kogukonnas olema?

Minu käest on nii palju küsitud nõu teeseenejoogi tegemiseks: Mida selleks vaja on; kui kaua hoida, et tuleks hea; mis teed kasutada; kus ja kuidas hoida… Tuleb välja, et nii lihtne asi ei olegi nii lihtne. Kogukonnas saan vastata nendele küsimustele, mida eesti keeles googeldada on päris keeruline. Saad ka näha ja kuulda teiste (taas)alustavate inimeste kogemusi ja võib-olla nad vastavad sulle juba ise need asjad ära. 

Lisaks, ma tean omast kogemusest, et ei loe see, mida me teame vaid see, mida me teeme. teadmisest ei teki tulemusi. Selleks, et hoida motivatsiooni, järjepidevust ja läbi selle saada meeldivat kosutavat teeseenejooki, ongi kogukond oluliseks osaks. 

Kogukonnas osalemine on mõeldud elu lihtsamaks tegema, mitte lisama lisakohustust. Koos kasvamegi paremaks. Lisaväärtus minu nägemuses on veel see, et kui teeseenejoogi tegemine on selline lahe asi, mida igaüks ei tee, tekib uue oskuse omandamisel juurde ka palju eneseusku ja tuttavad hakkavad ka nõuandeid küsima või sinult jooki tellima (kunagi ei või teada, sest mina ei alustanud ka ideega kombucahtalu või selline kogukond luua. Ma lihtsalt andsin igal tee tegemisel enda südamest parima.)

Miks ma viitsin mässata teiste juhendamisega, miks mitte ise teha ja siis pudeleid müüa?

Paljud kindlasti mõtlevad, et kui nüüd teistele tegemise selgeks õpetan, siis minu leib võetakse ju ära… No ma ei usu väga. Ma olen väga seda meelt, et kui aidata võimalikult paljudel inimestel jõuda sinna, kuhu nemad tahavad jõuda, siis  jõuan ise sinna, kuhu tahan jõuda.

Minu eesmärk siin Maa peal on inimesi inspireerida, juhendada neid sinna, kuhu nad jõuda tahavad ja näidata, et kõik on võimalik, kui tahta ja tegutseda. Päev-päeva haaval. Niiet kogukonnas inimeste toetamine on ju samm minu visioonile lähemale 🙂

Kui soovin ka osaleda, mida teha tuleb, kui palju see maksab jne?

Esimesed 20 osalejat saavad kogu kursuse ja toetuse (nii kaua kui ise soovid aktiivne olla) 8 euro eest. Edasi on hinnaks 26 eurot ühekordse maksena. Hetkel on veel kohti esimese satsi seas, niiet täida julgelt liitumisvorm ja suhtleme edasi. 

Kui Sul on küsimusi, helista mulle 5559 1486 või kirjuta kombucha@kivimurru.ee 

Südamest ♥sse

Liis Järvamägi

Kontrolli, et sisestasid oma e-maili aadressi korrektselt, siis saan Sinuga ikka ühendust
Alustamiseks on vaja vähemalt valmis teeseenejooki, mida kasutatakse kääritamise alustamiseks. Saad alustuseks vajalike esemetega tutvuda siin: https://kivimurru.ee/product/kombucha-tegemise-alustamiseks-vajalik/
Vaata siit kogu alustamiseks vajalikku: https://kivimurru.ee/product/kombucha-tegemise-alustamiseks-vajalik/
Saad keskkonda sisse pärast makse laekumist. Sissepääasu saad osta https://kivimurru.ee/product/kombuchameistrite-kogukonnas-osalemine/