MõttemaailmTeekond

Iga tegevuse taga on tegelikult juba väljenduv valu või valu, mida soovime vältida

 
Sattusin märtsis sotsiaalmeedias videot Wim Hofi kohta. Olin temast varem kuulnud, tema hingamisharjutusi teinud ja ka minul oli tavapärane aukartus selle suurepärase mehe vastu.
Wim Hof on tuntud kui “Ice Man” ehk Jäämees. Ta on purustanud mitmeid külma vee ja jääga seotud rekordeid oma keha vastupidavust demonstreerides. Klassikaline arusaam sellest käitumisest võib olla oma oskuste näidata soovimine ja tuntuse soov või lihtsalt isikliku piiri nihutamine.
Selles videos aga tõi Wilm Hof välja põhjuse, miks ta külmaga karastamisega alustas. Ta on sellest kirjutanud ka oma raamatus. Just see põhjus oligi minu jaoks uus ja avas inimeste tegutsemise motivatsiooni kohta täiesti uue vaatenurga.
Wim ise ütles videos “I became more famous as being the Ice Man, but that was not my goal. – I was simply doing that as a discipline to get a hold over my agony.” Agoonia seisnes selles, et tema armastatud abikaasa tegi enesetapu ja Wim kaotas oma elu armastuse ning jäi üksinda nelja lapsega. Ta oli pikalt segaduses ja raskustes ning külmas vees ja õhus viibimine tekitas olukorra, kus ta oma agooniale mõelda ei saanud.
Seega taipasin videost, et tegelikult on inimeste tegevuste põhjusteks tihti enda elus mingi valu leevendamine või tegutsemine, et ei tekiks valu, mis juhtuks mitte tegutsemise tagajärjel. Me käime tööl, et teenida raha, millega tagada omale ja oma perele süüa, elukoht ja muud põhivajadused. Me teeme trenni, et mitte olla nõrk ja haige. Me saame sõpradega kokku, et mitte jääda üksikuks, kurvaks ja haigeks. Me kuulame muusikat ja loome kunsti, et me ei jääks üksluiseks ja ei kaotaks elamise ilu nägemist. Me peame tegutsema, et ei läheks peast lolliks ja jääks üksinda.
Lõppude lõpuks on kõige suurem hirm inimestel jääda üksinda ja ära surra. Me tahame teada, et oleme oodatud, hinnatud ja meid pannakse tähele. Ilma selleta tundub ka surm magusam…
Kui oleme leidnud viisi, kuidas oma agooniat vältida, on igaühe enda valik, kas ta ka jagab seda maailmaga. Wim ütles oma naise hukust ajendatuna oma tegutsemise eesmärgi kohta nii: “I couldn’t help her, but I can help millions of people. I will show the world and all the people who are suffering, how to get out of your grief, how to beat that which causes depression. To help myself, that’s one, but to help millions of others, that’s a blessing.”
See video ja taipamine andis mulle tugevama tõuke ja julguse tegeleda enda kombuchatalu loomisega. Olgugi, et ma ei tea, kuidas seda teha ja kuidas selle lõpuks täide viin, kuid ma tean, et see oleks abiks inimestele nende kas väiksemate või suuremate hirmude ja murede lahendamiseks vajalik.
Kivimurrus saab võtta aega endale ning hakata avastama enda viise, kuidas igapäevaselt oma valu eemal hoida ja sellega tervislik suhe luua. Valu on meie elus kogu aeg, erineval määral ja erineval kujul. Jooga, meditatsioon, tee, loodusmatkad, käsitöö, muusika ja kasvõi niisama olemine aitavad tulla oma keskmesse ja avada igaühe tõelist olemust. Samm sammu haaval aitab Kivimurru leida endas jõudu oma enda unistuste täideviimiseks ja iseendale kõige ideaalsema ja huvitavama elu loomiseks.
Ka Wim ütles: “So let go of the thought that you are not able to do this. You are able to do this!”  Seega kui sa võtad aega endale, siis saad sa teada endas olevast meeletust energiast ja jõust, mida saad ära kasutada endale ja oma lähedastele parima maailma loomiseks.
Loodan, et ka Sina leiad videost mõne hea mõttetera ja kui soovid, siis jaga seda siin all kommentaaris.
Ole hoitud! ♥

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga