Taimetee

taimetee
taimetee
taimetee
taimetee
Taimetee on minuga olnud juba terve elu, aga teadlikult alles 2020. aasta suvest. Siis toimus Pop-up Joogatuuri raames teeüritus Kubja ürditalus. See asub meist ca 8 km kaugusel ja see on alati seal tee ääres olnud, kui Võhmutalt Karinule sõitnud oleme. 
See külastus aga tõi mulle arusaama, et me oleme ravimtaimedest ümbritsetud looduses igal pool ja nii hakkasingi rohkem märkama taimi ja koguma omale lihtsamaid taimigi nagu teeleht, kortsleht, naat, põdrakanep jne. 
Naljakas fakt: väiksena ma arvasin, et teed juuakse alati ja ainult meega. hiljem sain aru, et lapsena ma jõin teed ainult siis, kui haige olin ja siis muidugi oli hea teele mett lisada. Nüüd naudin teed just ilma magusaineta, et saaks välja tulla tee omapärane lõhn ja maitse. Samas on mesi vahel täitsa omal kohal!
taimetee
Kivimurrus saab igaüks oma tunde järgi kokku panna omale sobiva teesegu, just nii nagu koostisosad lasevad. 
Mina teen kõik oma teed nii, et tunnetan seda inimest või seltskonda, kellele ma teed soovin viia ning valin neli koostisosa, mis neid iseloomustavad või mis neile mõeldes kätte tahavad tulla. Arvestan ka taimede omadusi ja toimeid nii palju, kui tean ja oskan. Õpin ja arenen selle kohapealt alati edasi!
taimetee
taimetee
taimetee
taimetee
Meil saab teed nautida looduses, aga ka hubaselt toas fliisteki sees. 
Juhtus ka kord, et läksime sõbranna Kristiinaga metsa ja tegime termosesse teevee kaasa. Mul oli plaan õuelt piparmündilehed sinna sisse korjata, kuid keset jalutuskäiku tuli see uuesti meelde. Algul tabas küll nördimus, et nüüd jääbki tee joomata, kuid siis tuli võimalus silmad avada ning metsast omale teematerjal hankida. Tol ajal olid just metsmaasika lehed värsked ja leidsime ka mõne marjagi! See oli veel parem kui piparmünditee.
Sealt korjasime ka kotikese lehti täis, mis hiljem kuivatuskapis talveks purki panekuks kuivaks tehtud sai. Ega ma muidu ei oleks vist küll neid lehti ise otsima läinud. 
taimetee