Henna ja tätoveeringud

Oled Sa kunagi hennamaalingut näinud või oled ise seda kandnud?
Henna on tegelikult 2-6 meetri kõrgune väikese puu või suure põõsa kujul kasvav taim. Sellel kuivatatud lehtedest valmistatakse pastat, millega värvitakse juukseid ja tehakse ka kehale ajutisi maalinguid. 
henna 4
henna
Henna2
Algul on pasta kehal tume, kuid kui see kuivab ja maha kooritakse, jääb nahale tuleoranž kujutis. Esimese 24 h jooksul muutub see tumedamaks ning püsib siis kehal umbes nädal-kaks.
henan5
henna3
Hennaga saab teha pisikesi pildikesi (lastele eriti meeldivad), aga ka kujundada tervet jäset või muud kehaosa.
laste hennad
laste hennadd
Mis tätoveerija see ikka on, kes enda peal harjutanud ei ole. 
Minu esimene tätoveering sündis soovist katta omale suvel põlvele saadud arm lillega. Nii sai mu põlvele ilus ristikheina õis.
Samas esimene suurem projekt oli oma vasakule jalale teha erinevaid heintaimi. Kuna olen mõnusalt maakas ja neitsi tähtkujust (maa märk), siis soovisin, et mu jalg oleks selline, et kõrrepõllus seistes kasvaksin ma justkui ühe jalaga maa seest välja.
tötokad
ˇtätokas oma 2
tätokas oma
Tasa ja targu olen katsetanud ja enesekindlust kogunud ka teiste tuttavate peal. Minu esimene teisele inimesele tehtud tätoveering (Aitäh, Carla, et mind usaldasid!) oli lootoseõis, mida ma olin varem endale joonistanud hennaga. 
Naljakas lugu. Kui ma sain teada, et tätoveeringute tegemiseks tehakse enne kavand (ja tihti prinditakse see lihtsalt välja ja pannakse kehale), siis ma tundsin, et see on nagu sohi tegemine. Ma ise alustasin hennade maalimisega ja seal harjutasin kindlat ja loovat kätt ilma mustandi tegemiseta telefonist pildi järgi. Muidugi, tätoveerimisel ei ole vigasid lubatud, niiet aluseks pandud kujutis tundub loogilisena, kuid see ongi praegu minu eripära, et ma joonistan kavandeid enne läbi, teen kasvõi seanahale proove, aga ei pane täielikult tervet stencil‘it tätoveerimiseks peale. Võib-olla on see minu kui algaja jutt praegu ja kõik muutub, aga mulle nii meeldib ja igal kunstnikul on ju oma käekiri.
1, tätokas teisele
IMG_20210215_171308
Story_K_3_03_2021_21_04_32